مدیریت انگیزش

تحقیق روان شناسی انگیزش

دانلود تحقیق با موضوع روان شناسی انگیزش،
در قالب word و در 40 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
روانشناسی انگیزش:
رفتارهای انسان به استثنای برخی بازتاب‌های ساده به «انگیزه» (Motive) بستگی دارد. به عبارت دیگر، ظهور رفتار انسان تنها به وجود محرک و متغیرهای ژنتیک وابسته نیست، بلکه شدت و فرکانس متغیرهای مداخله‌گر درون ارگانیزمی (درون انسان) در پدیدآیی رفتارهای انگیزشی سهم بسزایی دارد.    

رفتارهای انسان به استثنای برخی بازتاب‌های ساده به «انگیزه» (Motive) بستگی دارد. به عبارت دیگر ، ظهور رفتار انسان تنها به وجود محرک و متغیرهای ژنتیک وابسته نیست، بلکه شدت و فرکانس متغیرهای مداخله‌گر درون ارگانیزمی (درون انسان) در پدیدآیی رفتارهای انگیزشی سهم به سزایی دارد. فرآیندهای انگیزشی جهت و شدت رفتارهای هدفمند را تعیین می‌ کنند و افراد این فرایندها را در ذهن خود به صورت امیال آگاهانه تجربه می‌کند. 

تعریف انگیزش:
تعریف انگیزش (Motivation) بستگی به مفاهیم نظری روان شناسی دارد. در واقع تعریف یک روان شناس از انگیزش به دیدگاه او بستگی دارد. فروید، کتل، مورفی، هب و … تعارفی را در مورد انگیزش ارائه کرده‌ اند، اما در یک جمع‌بندی کلی می‌توان انگیزش را به صورت «مجموع متغیرها‌ی پیچیده ارگانیزمی و محیطی که کنش آن ها به فعالیت عمومی و جهت‌دار احساس و رفتار منجر می‌شود.» تعریف کرد …

دانلود فایل

دانلود فایل”تحقیق روان شناسی انگیزش”

مدیریت انگیزش

تحقیق مدیریت انگیزه

دانلود تحقیق با موضوع مدیریت انگیزه،
در قالب word و در 31 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مديريت انگيزه
درباره مديريت انگيزش در سازمان
مدیریت انگیزش، كاركنان برانگیخته
اعتماد به نفس
اطمینان
رضایت
راه حل برای مشكلات انگیزشی
اولين تحول در آموزش و پرورش: مديريت انگيزه
پياده سازي طرح مزد تشويقي در سازمان
و …


بخشی از متن تحقیق:
مديريت انگيزه:
انگيزه بعنوان يك حالت دروني فكر وجسم، آرزوها و خواسته‌ها، نيازها و مشوق‌ها كه افراد را منفعل نموده و وادار به عكس‌العمل مي‌نمايد، توصيف شده است.

ويليام جيمز در تحقيقي در باره انگيزش به اين نتيجه دست يافت كه كاركنان ساعتي، تقريبا با ميزان كاري در حدود 20 الي 30 در صد توانايي خود مي‌توانستند شغل خود را حفظ كنند و آخراج نشوند. اين تحقيق همچنان نشان داد كه اگر كاركنان انگيزش بيشتري داشته باشند تقريبا 80 الي90 درصد توانايي خود كار مي‌كنند. توجه و اهميت به انگيزه (محرك‌هاي دروني افراد) و انگيزش (محرك‌هاي بيروني افراد) تاثيري شگفت‌آوري در نشاط عمومي و …
دانلود فایل

دانلود فایل”تحقیق مدیریت انگیزه”